MILAN OŠMERA je rodákem z Třebíče. Při základní škole byl členem úspěšného divadelního souboru, později se věnoval společenskému tanci. Společně s dalšími zapálenými adepty zajistil v roce 2001 tanečnímu studiu Bene získání titulu Mistrů České republiky juniorské kategorie plesových formací.

Coby samouk přičichl také k žonglérské disciplíně, postupem času se sám vypracoval a dnes se může pochlubit zajímavými angažmá doma i v cizině. Po dvou letech strávených ve Spojeném království vystupoval půl roku na Slovensku, rok strávil na turné ve Francii a ve Slovinsku, následovalo tříleté rakouské turné. V Rakousku vystoupil např. v Císařském divadle Burgtheater ve Vídni, v divadle Nestroy v Salzburku, jeho žonglérské kousky jsou zachyceny ve filmu Soko Donau… Nedávno se vrátil z ročního vystupování v Nizozemsku a Belgii.

V České republice účinkoval mimo jiné v Silvestrovském programu na Staroměstském náměstí v Praze či na akci přímo na Pražském hradě. Výukou základů žonglování čas od času „trápil“ studenty Pedagogické fakulty brněnské Masarykovy univerzity při hodinách psychomotoriky. Je spoluautorem výukové knihy Duševní zdraví a pohyb.

Připravuje pravidelně zábavné pořady pro děti v mateřských a základních školách, ale i pro širokou veřejnost. Od roku 2010 vždy v zimním období pořádá akci s názvem Třebíčský cirkus Milana Ošmery, program je vždy zpestřen zajímavými hosty. Publikum na Vysočině tak již mělo možnost při nevšedních výkonech obdivovat umělce mnoha zemí, v řadě účinkujících nechyběl ani akrobat ze světoznámé kanadské společnosti Cirque du Soleil…

Pevně věříme, že Vás obsah této stránky zaujme a stejně tak i představení, připravené pro letošní rok.